تفاوت دو برند میکروفون HF را بشناسید

KK78WRSA_kenritoRE-S_AP 1400/06/27

میکروفون HF

برای داشتن ویدیوهای باکیفیت علاوه بر اینکه به دوربین های حرفه ای نیاز دارید، بایستی از میکروفون های باکیفیت استفاده کنید تا صدای خوبی داشته باشد. برای ضبط صداها لازم است که از ابزارهای پیشرفته استفاده کنید. در این سالها شاهد پیشرفت چشمگیری بوده ایم و حالا می توانیم حتی تفاوت دو برند بی سیم HF را با هم در این مقاله بررسی کنیم.

این میکروفون ها به دلایل آزادی حرکت بالاتر، حذف کابل های رابط، مدیریت راحت تر و جلوگیری از شلوغی صحنه به محض این که وارد بازار شد؛ افراد زیادی آنها را خواستند. همچنین به مرور زمان کیفیت آن رشد کرد و با قیمت های مناسب تری قابل خریداری هستند.

 

میکروفون HF چیست؟

هر میکروفون HF گیرنده و فرستنده دارد. در واقع این دو بخش اصلی میکروفون ها هستند. در واقع فرستنده سیگنال های اصلی صوتی را به سیگنال های رادیویی تبدیل می کند. سپس به گیرنده ارسال می کند.

گیرنده این سیگنال ارسال شده را به سیگنال صوتی تبدیل می کند. خوبی میکروفون HF این است که صوت های وارد شده به آن را ذخیره می کند. گیرنده و فرستنده میکروفون های بی سیم معمولاً با باتری های شارژی تغذیه می شوند.

یکی از مزیت های مهم و اصلی میکروفون های HF در گیرنده های آن است و روی اکثر دوربین های فیلمبرداری و DSLR قابل نصب است. فرکانس های رادیویی در این میکروفون های بی سیم شامل UHF یا VHF  است. البته که سیستم UHF بسیار بهتر و باکیفیت است.

 

میکروفون HF

 

انواع میکروفون بی سیم 

قبل از خرید میکروفون بهتر است بدانید هدف تان از خرید چیست؟ چون هرکدام از برندهای HF به یک دردی می خورد. برای این که بهتر خرید کنید و از خرید خود رضایت داشته باشید، 3 سوال زیر را جواب دهید تا به هدف خود برسید.

  • می خواهید در فضای باز از آن استفاده کنید یا فضایی بسته؟
  • میکروفون قرار است دست یک نفر باشد یا جابه جا شود؟
  • گیرنده در چه فاصله ای از فرستنده قرار می گیرد؟

 

میکروفون HF

 

میکروفون بی سیم دستی HF

میکروفون های دستی از سه قسمت اصلی گیرنده فرستنده و میکروفون تشکیل شده است. بخش فرستنده در انتهای میکروفون وصل است. ابعاد این گیرنده تقریباً اندازه SetUp Box است. اما کاربرد این مدل بی سیم HF در کجاست؟ این مدل مواقعی بکار می رود که میکروفون بخواهد بین چندین نفر مشترک باشد.  مانند مسابقات تلویزیونی یا هنگام ضبط گزارشات خبری. همچنین در مواقعی که لازم است شدت صدا با تغییر فاصله میکروفون از دهان کنترل شود که معمولاً خوانندگان از این تکنیک استفاده می کنند. به خصوص در مسابقات خوانندگی.

 

میکروفون HF

 

میکروفون بی سیم یقه ای

پرطرفدارترین و راحت ترین میکروفون بی سیم مدل میکروفون بی سیم یقه ای است. این میکروفون در برنامه های تلویزیونی بسیار کاربرد دار. البته امروزه که تولیدمحتوا در شبکه های اجتماعی بالا رفته و هریک دوست دارند سریع تر، به بازدید بیشتری برسند کیفیت محتواهای ویدیویی خود را بالا می برند.

استفاده کردن از میکروفون بی سیم یقه ای برای این مواقع بسیار مناسب است. در حوزه گویندگی و صحبت کردن بیشتر استفاده شده ولی برای خوانندگی یا رکورد کردن موسیقی فایده ای ندارد و بهتر است از این مدل استفاده نکنید. این مدل از میکروفون با داشتن گیره خود می تواند به راحتی به لباس شما وصل شود تا به راحتی صحبت شما کیفیت بالایی داشته باشد.

 

ویژگی های اصلی میکروفون هاش اف

کیفیت بالای ضبط از اصلی ترین و بهترین ویژگی های میکروفون هاش اف است. همچنین وجود فلزی محکم در پشت آنها، استحکام آن را بالا می برد. نمایشگرهایی که روی فرستنده و گیرنده این دستگاه طراحی شده اند، اجازه مشاهده و تغییر تنظیمات در هر لحظه را برای شما فراهم کرده اند. در نهایت نیز می توان به سایز کوچک و قابلیت حمل آسان این دستگاه های ضبط صدا اشاره کرد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.